19 marca 2017r.

III Niedziela Wielkiego Postu

• Składamy serdeczne Bóg zapłać za kolektę na potrzeby naszej parafii. Za tydzień w niedzielę kolekta specjalna inwestycyjna

• W okresie Wielkiego Postu zachęcamy do trwania w trzeźwości i abstynencji. Swoje postanowienia można wpisywać do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

• Począwszy od Środy Popielcowej przez cały Wielki Post nabożeństwa pasyjne
    DROGA KRZYŻOWA dla dzieci – środy po mszy szkolnej
    DROGA KRZYŻOWA dla dorosłych – piątki godz. 16.15
    GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym – niedziele godz. 15.15

• Spotkanie Rady Parafialnej dziś w niedzielę 19 marca o godz. 18.00 na probostwie.

• W środę po mszy nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy i zebranie Legionu Maryi.

• Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w piątek 24.03 br.o godz. 17.30, chrzty w sobotę o 17.00

• W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte a nienarodzone.

• W przyszłą niedzielę 26 marca o godz. 18.00 w katowickim Spodku Opera Lwowska zaprezentuje monumentalne widowisko pt.: „Mojżesz”. Bilety oraz informacje o wydarzeniu można uzyskać na stronie www.kupbilecik.pl

• W ramach akcji Caritas „Rodzina – Rodzinie” nasza parafia podjęła materialne wsparcie w kwocie 520 zł miesięcznie rodziny Yackouba Eduardo Balta z Aleppo w Syrii. W ramach praktykowania wielkopostnej jałmużny zachęcamy także wszystkich parafian do włączenia się w te akcję pomocy rodzinom w Syrii i Libanie cierpiącym z powodu wojny i prześladowań. Można to uczynić przez wejście na stronę rodzinarodzinie@caritas.pl i zadeklarowanie dowolnej wpłaty na rzecz przedstawionych tam rodzin. Po wypełnieniu deklaracji otrzymuje się drogą elektroniczną numer konta, na które należy wpłacić deklarowaną kwotę.

• W zakrystii i u ministrantów można nabyć kolejne książki z serii „Wszystko o…” Tym razem w związku z nadchodzącymi świętami paschalnymi „Wszystko o Wielkanocy” zawierająca znaczenie religijne świąt, tradycje i zwyczaje oraz „Wszystko o objawieniach z Fatimy” prezentująca historię Fatimy, sylwetki dzieci fatimskich oraz treść orędzia i rysy pobożności maryjnej. Cena obydwu pozycji 10 zł.

• Wielkanocne świece dzieła pomocy Caritas czyli tzw. „Paschaliki” w cenie 5 zł. do nabycia w zakrystii i u ministrantów.