21 maja 2017r.

VI Niedziela Zwykła

• Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę specjalną – inwestycyjną.

• W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. O godz. 17.30 przed krzyżem misyjnym na placu kościelnym będziemy modlic się o dobre urodzaje, za głodujących i o błogosławieństwo w każdej ludzkiej pracy.

• W czwartek w klasztorze sióstr Salwatorianek kolejne spotkanie Rodziny Radia Maryja. Początek mszą św. o godz. 15.00

• W piątek, 26 maja Dzień Matki – pamiętamy o naszych mamach i modlimy się za nie. O godz. 9.00 serdecznie zapraszamy na mszę św. w intencji wszystkich mam, a po mszy św., przechodzimy do budynku OKiS –u gdzie o 10.00 spotkanie dla mam. Szczegółowy program tego spotkania w gazetce parafialnej.

• Od piątku rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• W sobotę o 17.00 msza św. z udzielaniem sakramentu chrztu św. Nauka dla rodziców i chrzestnych w piątek o godz.18.30 w kościele.

• W przyszłą niedzielę doroczna stanowa pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej. Zapraszamy do pielgrzymowania także świat męski naszej parafii. Okazja do spowiedzi św. w sobotę od 16.00

• Tegoroczna procesja Bożego Ciała przypadająca15 czerwca pójdzie ul. Wiejską od kościoła w dół, aż do krzyża u początku ul. Pogwizdowskiej, z następującą lokalizacją ołtarzy: I – kaplica św. Jana Nepomucena, II – na wysokości posesji p. Mrozek, III – przy krzyżu u początku ul. Pogwizdowskiej, IV – ołtarz maryjny na placu kościelnym.

• Od dziś zgodnie z dekretem wydanym przez ks. abp. Wiktora Skworca, w kancelarii parafialnej można zgłaszać kandydatów do parafialnej rady duszpasterskiej. Wybory odbędą się 18 czerwca. Tydzień wcześniej podane zostaną informacje o kandydatach i udostępnione listy wyborcze. Ogłoszenie wyników nastąpi 25 czerwca. Kandydatami na członków parafialnych rad duszpasterskich mogą być pełnoletni katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania, czynnie uczestniczą w życiu wspólnoty wiernych i są znani z nienagannych postaw moralnych. Czynne prawo wyborcze przysługuje wszystkim pełnoletnim członkom wspólnoty parafialnej.

• Od 19 maja na ekranach kin można oglądać film pt.:” Teraz i w godzinę śmierci.” Opowiadający o sile modlitwy różańcowej w losach świata i pojedynczych ludzi.