8 października 2017r.

XXVII Niedziela Zwykła

• Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii. Za tydzień kolekta specjalna INWESTYCYJNA.

• Dziś kolejny XVII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przypominający nam postać i nauczanie św. Jana Pawła II. Po mszach św. przed kościołem zbiórka na stypendystów fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

• W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w tygodniu o 17.15, w soboty o 16.15 a w niedzielę o 15.30 Różaniec w kaplicy w Piecach codziennie o 15.00 Do modlitwy różańcowej zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Dziś odpust w Piecach z okazji wspomnienia MB Różańcowej. 0 14.30 różaniec, a o 15.00 msza św. W związku z tym nie ma dziś różańca w kościele.

• Na zakończenie Roku Fatimskiego 100-lecia objawień Fatimskich każdego dnia naszym modlitwom towarzyszyć będzie figurka Matki Bożej Fatimskiej przywieziona w lipcu przez naszych pielgrzymów, którą poszczególne rodziny mogą zabrać do domów, aby w rodzinnym gronie kontynuować tę modlitwę.

• Od jutra w kancelarii od 7.30 – 11.00, a także po mszy wieczornej przyjmowane będą intencje za zmarłych na rok 2018. Na prośbę parafian od stycznia 2018 roku będą także msze św. wieczorne od środy do soboty i w związku z tym uprzejmie informujemy, że nie będą przyjmowane żadne dodatkowe intencje poza wyznaczonym porządkiem nabożeństw. Wyjątek stanowią śluby i pogrzeby. Można też rezerwować intencje na rok 2019. Informujemy też że jest jeszcze wiele wolnych intencji na listopad i grudzień.

• W środę po mszy św. porannej zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po nim spotkanie prezydium Legionu Maryi.

• Wszystkie dzieci zapraszamy tradycyjnie na mszę św. szkolną w środę o godz. 18.00

• W piątek 13 października o 20.00 ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie.

• Dziś po mszach św. można będzie złożyć swój podpis pod listą społeczną w sprawie ustawy aborcyjnej (wymagane jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego). Można również zabrać listę do domu i zebrać podpisy, a następnie przynieść do kancelarii.

• Zapraszamy chętnych na kolejną pielgrzymkę, tym razem do MEKSYKU. Odwiedzimy największe sanktuarium maryjne w stolicy Mexico City – Guadalupe, a także starożytne miasta Inków Teotihuacan, Puebla, Wodospady Aqua Azul, piramidy Majów na półwyspie Jukatan, oraz znane światowe kurorty na oceanem: Acapulco i Cancun. Wyjazd chcemy zorganizować w czasie ferii zimowych od 27 stycznia do 12 lutego 2018. Szczegółowy program pielgrzymki w gablotce, a także na stoliku przy wyjściu .Formą rezerwacji będzie 500 zł, które należy wpłacić u ks. proboszcza w kancelarii. Wszystkich, którzy chcieliby pojechać, także spoza naszej parafii serdecznie zapraszamy!!!

• Młodzież zapraszamy na spotkania Oazy w piątki o godz. 18.00

• W najbliższym czasie odwiedzą mieszkańców Parafii strażacy z OSP Gaszowice. Strażacy prowadzą zbiórkę publiczną z przeznaczeniem na dofinansowanie do zakupu sprzętu hydraulicznego do ratownictwa drogowego. Przy okazji wręczać będą kalendarze strażackie na przyszły rok i prosić o przekazanie w przyszłym roku 1% podatku na rzecz OSP Gaszowice.

• Gminny Klub Sportowy „Dąb Gaszowice” zaprasza dzieci z roczników 2010, 2011 i 2012. Pierwsze spotkanie rodziców oraz trening dzieci środa 11 października godz. 16.30 na hali przy Szkole Podstawowej im. Ziemi Śląskiej w Piecach. Treningi pozostałych roczników we wtorki i czwartki o 16.00 na Orliku w Piecach.