15 stycznia 2017r.

II Niedziela Zwykła

• W tym tygodniu rozpoczynamy Tydzień modlitw o Jedność Chrześcijan. Módlmy się o to, by podzielone chrześcijaństwo XXI wieku dążyło do jedności wiary, doktryny i moralności.

• Do końca tygodnia trwają odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda Jej plan znajduje się w gablotce oraz na stronie internetowej. Te rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym terminie prosimy o zapisanie się w zakrystii na kolędę dodatkową, która odbędzie się w niedzielę 22 stycznia od godz. 13.00

• Legion Maryi zaprasza nowych członków na spotkania w środę po mszy św. porannej

• Za tydzień w niedzielę kolekta specjalna inwestycyjna.

• W przyszłą niedzielę o godz.14.30 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chórów z Czyżowic, Zebrzydowic, Rybnika - Boguszowic i Gaszowic

• W gablotce znajduje się plan nauk przedślubnych, które odbędą się cyklicznie co miesiąc we wszystkich parafiach naszego dekanatu z wyjątkiem lipca, sierpnia i grudnia. Pary narzeczeńskie, które zamierzają zawrzeć w tym roku sakrament małżeństwa prosimy o zapoznanie się z tym planem i wybranie dla siebie odpowiedniego terminu. Jednocześnie przypominamy, że do protokołu przedślubnego należy przystąpić co najmniej na 3 miesiące przed planowaną datą ślubu. Wykaz potrzebnych do tego dokumentów znajduje się na naszej stronie parafialnej w zakładce sakramenty

• Z tyłu kościoła u ministrantów i w zakrystii można nabyć kolejną pozycję z serii „wszystko o…”. Tym razem rzecz dotyczy Bożego Narodzenia oraz tradycji, zwyczajów i ciekawostek związanych z tym okresem.(10 zł)

• W związku z porozumieniem między Konferencja Episkopatu Polski a Ministerstwem Edukacji Narodowej w sprawie kwalifikacji zawodowych wymaganych od nauczycieli religii, na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego tworzy się Podyplomowe Studia Katechezy Przedszkolnej oraz Studium Wiary i Szkołę Katechetów Parafialnych. Szczegółowe informacje dostępne są w gablotce oraz na stronie internetowej Wydziału Teologicznego i Wydziału Katechetycznego w Katowicach.

• W przyszłym tygodniu każdego dnia są jeszcze wolne intencje mszy św. Można je zamawiać za żywych lub za zmarłych po każdej mszy św.

• Wspólnota Jezusa Miłosiernego rozpoczyna z końcem stycznia w Boguszowicach, Chwałowicach, Pszowie i Radoszowach kursy ALFA adresowane do każdego kto chce odkryć prawdziwy sens wiary.

• Kolędnicy misyjni składają podziękowania rodzicom, dziadkom za opiekę nad dziećmi w czasie kolędowania, a przede wszystkim tym, którzy otworzyli swe domy i serca. Zebrana kwota 5 803 zł zostanie przekazane na Papieskie Dzieła Misyjne, które w tym roku pomagają dzieciom w Tajlandii oraz na Adopcję Serca w Zambii.