Witamy na stronie Parafii Opatrzności Bożej w Gaszowicach

W tygodniu: Pół godziny przed każdą Mszą świętą
Soboty od 16.00
Niedziele od 6.30
I Czwartki i I Piątki od 16.00 (IV - X od 17.00)
Do MB Nieustającej Pomocy środy po porannej Mszy
O powołania I Czwartek miesiąca: Po porannej mszy i przed wieczorną.
Do Naświętszego Serca Pana Jezusa I Piątek miesiąca: Po Mszach
Do Niepokalanego Serca Maryi I Sobota miesiąca po porannej Mszy
Do Miłosierdzia Bożego III Piątek miesiąca po wieczornej Mszy
Fatimskie Każdego 13 od maja do października
w Soboty od 15.00
I Czwartki od 15.00
Ostatnia Sobota miesiąca 16.00
Katecheza przedchrzcielna piątek przed chrztami godz. 18.30

Listy Księdza Marka Paszka

• 2016-12-22

Drodzy Przyjaciele Niby te same daty w grudniowym kalendarzu, ale jakże inna atmosfera Adwentu przeżywanego w zambijskim buszu. Ciepło, deszczowo i coraz bardziej zielono. Nasi parafianie na razie są bardzo zadowoleni z obecnej pory deszczowej. Deszcze i to od razu obfite przyszły dość wcześnie, bo jeszcze w listopadzie. Zasiane kukurydza, czy soja, dzięki temu że w przerwach między opadami słońce mocno przygrzewa, rosną bardzo szybko. Jeśli cała pora deszczowa będzie taka jak dotychczas, to mogą się spodziewać obfitych zbiorów.

• 2016-11-03

Drodzy Przyjaciele Dzień Wszystkich Świętych był w Masansie jednym z najcieplejszych dni tego roku. Przed godziną 14.00 temperatura przekroczyła 37o C. W Zambii uroczystość Wszystkich Świętych obchodzi się zupełnie inaczej niż w Polsce. Afrykańczycy nie odwiedzają cmentarzy, wyjąwszy okoliczność pogrzebu. Nie ma tradycji modlitwy przy grobach, ale też przy okazji całego tego blichtru i biznesu związanego z obchodzeniem tej uroczystości w Polsce. Poza tym jest to zwykły dzień roboczy. Mszę świętą odprawiliśmy w Masansie rano i trzeba się cieszyć, że mimo wszystko było znacznie więcej ludzi niż jest zwykle na Mszy w dni powszednie.

Galerie zdjęć